Dažādu valstu matemātikas olimpiāžu mājas lapas

Šajā lapā jūs varat atrast saites uz dažādu valstu matemātikas olimpiāžu mājas lapām. Tajās pieejama informācija par konkrēto olimpiāžu organizēšanu un organizatoriem, piedalīšanās kārtību tajās, bieži vien arī uzdevumi un laureāti, kā arī saites uz vietām Internetā, kur ir līdzīga veida informācija.

Argentīna

 • Argentīnas matemātikas olimpiāžu lapa
  Viss ir spāņu valodā, bet pieļauju, ka kādam to var būt vieglāk saprast, nekā angliski rakstītu tekstu.

  ASV

 • ASV matemātikas olimpiāžu lapa
  No šīs lapas pieejama informācija par daudzām olimpiādēm, kas notiek ASV vai kurās piedalās ASV skolēni. Atrodama bagātīga informācija gan par olimpiāžu norises kārtību, gan uzdevumu veidiem, rīkotājiem, sponsoriem, utt.

  Tālāk apskatīšu atsevišķu olimpiāžu lapas. No tām var atrast arī uzdevumu paraugus.

 • American Mathematics Contest 8
  Vidējo klašu skolēniem domātas matemātikas sacensības. 40 minūtēs jāatbild uz 25 jautājumiem, kam piedāvāti vairāki atbilžu varianti. Olimpiāde norisinās skolās.

 • American Mathematics Contest 10 (AMC 10)
  Vidusskolēniem (līdz 10. klasei) domātas matemātikas sacensības. 75 minūtēs jāatbild uz 25 jautājumiem, kam piedāvāti vairāki atbilžu varianti, var izmantot kalkulatoru. Olimpiāde norisinās skolās.

 • American Mathematics Contest 12 (AMC 12)
  Vidusskolēniem domātas matemātikas sacensības. 75 minūtēs jāatbild uz 25 jautājumiem, kam piedāvāti vairāki atbilžu varianti, var izmantot kalkulatoru. Olimpiāde norisinās skolās.

 • American Invitational Mathematics Ezamination (AIME)
  Vidusskolēniem domātas matemātikas sacensības, kas ir sarežģītākas kā iepriekš apskatītās. Tajās piedalās labākie AMC 10 un AMC 12 dalībnieki. 3 stundās jāatbild uz 15 jautājumiem, katram no tiem atbilde ir skaitlis. Kalkulatorus izmantot nedrīkst.

 • United States of America Mathematics Olympiad (USAMO)
  Pēc īpašas formulas tiek ņemti vērā AIME, AMC 12 un AMC 10 rezultāti, noskaidrojot, kuri skolēni piedalīsies USAMO. 2 dienās 9 stundu laikā jārisina 6 uzdevumi. Labākie 12 skolēni ir ASV komandas kandidāti uz Starptautisko matemātikas olimpiādi.

 • Mathematical Olympiad Summer Program (MOSP)
  Matemātikas olimpiāžu vasaras programma, kurā piedalās 100 labākie ASV jaunie matemātiķi. Te var atrast ne tikai informāciju un bildes, bet arī mājasdarba uzdevumus, ja paskatās arhīvu.

  Austrālija

 • Austrālijas Matemātikas Tresta mājas lapa
  Te var atrast informāciju gan par Austrālijas matemātikas olimpiādēm, gan citiem AMT rīkotajiem pasākumiem (publicētajām grāmatām, kongresiem, starptautiskajiem sakariem, dažādiem pasākumiem matemātikā un informātikā).
  Konkrētāka informācija tieši par matemātikas olimpiādēm:
  Apskats par Austrālijas matemātikas olimpiādēm un dalību Starptautiskajā matemātikas olimpiādē,
  Mathematics Challenge for Young Australians, kur piedalās ap 10% Austrālijas skolēnu 5. - 6. un 7. - 10. klašu grupās,
  The Australian Mathematical Olympiad Program, kur piedalās ap 100 labākie Austrālijas jaunie matemātiķi


 • Australian Mathematics Competition (AMC)
  Austrālijas matemātikas olimpiādes lapa. Var atrast informāciju par to, kas var piedalīties, vērtēšanas un apbalvošanas kritērijiem. Olimpiādē jāatbild uz 30 vienkāršiem jautājumiem, katram no kuriem ir piedāvātas vairākas atbildes. Uzdevumus šajās mājas lapās atrast nevar.

  Brazīlija

 • Brazīlijas matemātikas olimpiādes mājas lapa
  Portugāļu valodā. Ir olimpiādes nolikums, saites uz citām vietām, žurnāls "Eureka!", uzdevumi , u.c.

  Bulgārija

 • Bulgārijas matemātikas un informātikas olimpiāžu mājas lapa
  Te var atrast gan informāciju par matemātikas olimpiādēm un konkursiem Bulgārijā, gan Bulgārijas informātikas olimpiādes uzdevumus. Matemātikas olimpiādes 3. un 4. kārtas uzdevumi, kā arī konkursu uzdevumi ir pieejami ps formātā, ko var aplūkot, ja ir pieejams LaTex.

  Dienvidāfrika

 • Dienvidāfrikas matemātikas olimpiāde
  Lapa angļu valodā satur plašu informāciju par Dienvidāfrikas matemātikas olimpiādi. Tā notiek 3 kārtās, no kurām pirmajās divās ir jautājumi, kam no vairākām atbildēm jāizvēlas īstā. Skolēni tiek dalīti 2 vecuma grupās (8., 9. kl. un 10., 11., 12. kl.), par piedalīšanos jāmaksā. Lapā ir gan olimpiādes nolikums, gan iepriekšējo gadu uzdevumi, gan dalībnieku skaita statistika, gan informācija par olimpiādes organizatoriem, u.c.

  Kanāda

 • Kanādas olimpiāžu mājas lapa
  Ir 2 veidu Kanādas olimpiādes:


 • The Canadian Open Mathematics Challenge
  Tā notiek rudenī un tajā var piedalīties plašs skolēnu loks. Pēc tās rezultātiem tiek atlasīti otras olimpiādes (CMO) dalībnieki. Te var atrast gan uzdevumus, gan olimpiādes rezultātus.

 • Canadian Mathematical Olympiad (CMO)
  Te var atrast uzdevumus, daļai no tiem arī atrisinājumus, apbalvoto sarakstus.

  Krievija

 • Maskavas matemātikas olimpiādes mājas lapa
  Krievu valodā. Pieejama informācija par olimpiādi, matemātikas svētkiem un vasaras skolu, tāpat arī uzdevumi ar atrisinājumiem (3 pēdējie gadi apgabalu kārtai un 4 pēdējie gadi pilsētas kārtai).

 • XIV Maskavas ekonomiko-matemātikas olimpiāde.
  Krievu valodā. Informācija par olimpiādi, uzdevumi. Pēc žurnāla "Kvants" Nr.8 1991.g.

  Nīderlande

 • Nīderlandes matemātikas olimpiādes mājas lapa.
  Šīs olimpiādes uzdevumus un atrisinājumus var atrast tikai holandiski.

  Indija

 • THE INDIAN MO-CELL WEB-SITE
  Indijas matemātikas olimpiāžu mājas lapa.

  Polija

 • Poland in Mathematical Olympiads
  Polijas matemātikas olimpiāžu lapa. Informācija arī par olimpiādēm, kurās piedalās Polija, kā arī uzdevumi no tām.

  Spānija

 • OLIMPIADA MATEMATICA ESPANOLA
  Lapa spāņu valodā. Ir gan informācija par olimpiādi, gan uzdevumi (1993. - 2002. g. Valsts līmenim, 1999. -2002. g. vietējam līmenim), gan materiāli, kas domāti, lai sagatavotos olimpiādei.

  Vācija

 • Mathematik-Olympiaden e.V.
  Vācijas matemātikas olimpiādes mājas lapa. Šī olimpiāde notiek 4 kārtās (skolas, apriņķa, zemes un visas Vācijas kārtas). Vācu valodā. Satur gan organizatoru datus, gan olimpiādes nolikumu, gan arī iepriekšējo gadu visu 4 kārtu uzdevumus. Tāpat ir atrodamas saites uz citām olimpiāžu lapām.

 • Bundeswettbewerb Mathematik
  Vācijas matemātikas olimpiādes mājas lapa. Vācu valodā. Šī olimpiāde notiek 3 kārtās, ilgst vairāk kā gadu. Pirmās divas no tām ir neklātienes kārtas. 1. no tām beidzas martā, 2. - septembrī, bet 3. notiek tikai nākamā gada februārī.

  Zviedrija

 • Skolornas Matematiktävling
  No šīs lapas var atrast Zviedrijas matemātikas olimpiādes nolikumu, rezultātus un 1 gada 2 kārtu uzdevumus.

  Uz ievada lapu.