Leņķiskās un metriskās sakarības riņķī


Pirmkārt minēšu Latvijā LIIS projekta ietvaros izveidotos materiālus. Tiem ir ievērojamas priekšrocības: tie ir latviešu valodā un veidoti speciāli Latvijas skolēniem.
 • Diferencētie uzdevumi ģeometrijā
  Saistībā ar riņķiem no šī materiāla ir izmantojama 2. nodaļas "Diferencēti papildus uzdevumi par planimetrijas kursu" nodaļas
  5. Riņķa kombinācija ar trijstūri;
  6. Riņķa kombinācija ar trijstūri;
  7. Riņķis kombinācijās ar vairākām citām figūrām
  Katra no tām satur PowerPoint slaidos veidotu materiālu, kura aplūkošanai nepieciešams plugins un zemi datora drošības standarti.
  Materiāls tiek rādīts pa soļiem, nākošais solis tiek izpildīts pēc uzklikšķināšanas ar peli. Var labi redzēt, kādā secībā top zīmējums un kā top uzdevumu atrisinājumi.
 • 5.5. Metriskās sakarības riņķī.
  Uzdevumu piemēri ar atrisinājumiem. Arī šis materiāls veidots Power Point slaidos un tā aplūkošanai vajadzīgi zemi pārlūkprogrammas drošības standarti.
 • Vairāku punktu piederība pie vienas riņķa līnijas
  Materiāls, kas satur gan teoriju, pierādījumus, gan uzdevumus ar atrisinājumiem. Uzdevumu risinājumos galvenokārt jāizmanto riņķa līnijā ievilktus leņķus, jāatceras, kad ap četrstūri vat apvilkt riņķa līniju. Labi zīmējumi. Tālāk seko pasaules serveros atrodamie materiāli Atpakaļ uz Latvijas vidusskolas matemātikas kursa iedalījumu.

  Uz ievada lapu.